Výlet - Mohyla Míru (04.11.1989 - foto Mirek Kovář)

 

  eMerite

          Takže. Takže toto není až tak úplně reprezentativní školní akce. Aspoň ne oficiální. Tak co to teda je?

          Už jsem se tu někde zmiňoval o našem češtináři z prvního ročníku - Dr. Schneiderovi (jeho heslo při opravě písemných prací: "Šibe ti?"). Pro mnohé byl postrachem, jiní si ho zase nemohli vynachválit. To už záleželo na jednotlivci.

          A právě tento profesor nás měl pouze jeden rok, pak snad šel do důchodu nebo co, každopádně se u nás češtinářů vystřídalo několikero, skončilo to nechvalně proslulou, aspoň pro mne, soudružkou Krškovou. Fuj, míchám do toho osobní averze. A co bych nemíchal, že jo, vždyť je to moje stránka :o) Tedy doktor Schneider, ať už v důchodu nebo jak to měl s pracovněprávním vztahem, působil jako průvodce na Mohyle Míru. Jelikož jako druhý předmět vyučoval angličtinu, tady se mu to šiklo. On sám tvrdil, že se za celou kariéru ve školství nenamluvil anglicky tolik, jako s tůristama na Mohyle za měsíc.

          Některé z nás po něm zachvátila nostalgie a smutek a opakovaně jsme uspořádali jednodenní výpravu na návštěvu. Já osobně si pamatuju tak na tři. A z jedné z nich je tady fotozáznam. Tentokrát jsme se vydali ve složení Filip Kvapil, Mirek Kovář, Zuzka Brídlová s bráchou Lukášem, Katka Malá a já. A ještě je tam jedna dívčina, Dana "Dušan" Rubešová, Zuzčina spolužačka ze základní školy, která k nám v tu dobu tak nějak patřila. Dokonce si pamatuju, že se jednou ze srandy vetřela k nám na hodinu chemie, úspěšně absolvovala i zkoušení od prof. Loupancové. Jo, a to malý chlupatý, co se tam vyskytuje, to je jakýsi kotě, co Dana někde cestou ulovila.

          A to je asi tak všechno, přeberte si to jak chcete.

          Jo, a teď teda ty fotky, kvalitu pomíjím, že jsou jaksi prapodivně napřeskáčku, to určitě nikomu vadit taky nebude ...

Egi